Funktsionaalne füsioteraapia

Tavapärane füsioteraapia ( ehk taastusravi) keskendub üldjuhul vigastusest tingitud sümptomitele ja nende leevendamisele läbi erinevate terapeutiliste harjutuste. Tavafüsioteraapia keskmes on erinevad testid (peamiselt passiivset laadi ja enamasti konkreetsele piirkonnale) ning nendest lähtuvalt harjutusvara koostamine. Probleemide leevendamiseks kasutatakse tihti ka erinevaid füüsikalise ravi meetodeid (nt. elektri-,laser-ja ultraheliravi), massaaži ja vigastatud piirkonna toestamist ( teipimine, sidumine jne)
Funktsionaalne füsioteraapia otsib valu põhjuseid võttes arvesse kogu keha liikumismustreid ja sooritust, mitte ei keskendu vaid ühele konkreetsele piirkonnale. Kasutades testimist, mille käigus inimene sooritab AKTIIVSELT erinevaid liikumiselemente ja harjutusi, on võimalik kindlaks teha “nõrk lüli” ja läbi selle leida tee lahenduseni.
Inimese keha on tark.Tema põhieesmärk on liikuda ja otsida uusi võimalusiselleks ka olukorras, kus mõni piirkond on vigastatud. Kuna keha erinevad osad on omavahel väga tihedas ühenduses, siis vigastuse korral tekkinud muutused võivad  aja jooksul ennast üle kogu keha nö “laiali ajada”,tekitades sellega olukorra, milles on raske selgusele jõuda, kust vigastus tegelikult alguse on saanud (nt. esialgse hüppeliigese vigastusega kaasnev hilisem põlve-või puusavalu).
Füsioerapeudi ülesanne onselles olukorras koos kliendiga välja selgitada see teekond, KUIDAS ta sinna jõudis ja mis kõige tähtsam, KUST see alguse sai? Alles siis saab tegeleda funktsionaalteraapia põhielementidega, milledeks on:
  1. Inimese neutraalseasendi taastamine.
  2. Uuesti “sütitada” lihaseid, mis sellel teekonnal on “laisaks” muutunud ning anda uued käsklused nendele lihastele, mis sellel perioodil on liialt tööd teinud.
  3. Võtta igapäevaselt uuesti kasutusele needsamad õpitud õiged jõu-ja liikumise mustrid.
FUNKTSIONAALSUSE all pean silmas eelkõige sihipärasust ja praktilisust.Tahtmata kuidagi alahinnata tavafüsioteraapia meetodeid, tuleb tunnistada, et lihtsakoelised, peamiselt pikali asendis tehtavad ühes suunas korduvliigutused ei anna pikemaajalisi tulemusi, sest keha on loodud liikumaja seda erinevates keskkondades, erinevates asendites ja erineva jõuga. Me oleme kõik “ dünaamilised” ja seda pidevalt, ka siis kui magame.
Millises punktis oled SINA? Kui sul on tekkinud mingi terviseprobleem, mis piirab sinu igapäevaseid toiminguid, siis parim viis edasisi probleeme vältida, on pidada nõu spetsialistiga ( arst, füsioterapeut),võimalikult kiiresti saada ÕIGED juhisedja soovitused, mida juba omal käel proovima hakata.
Sinu tervis. Sinu valik!
Broneeri AegBroneeri Aeg

Meie Füsioterapeut

Kadri Janson

Füsioterapeut (MSc), movement specialist (TPM)
2010-ndal aastal lõpetasin Tartu Ülikoolis õpingud, millega sain terviseteaduste magistri-kraadi füsioteraapias (MSc). Olen spetsialiseerunud eelkõige traumatoloogia ja spordi valdkonnale, kuid töötanud väga erinevates asutustes ja väga mitmesuguste inimestega.
Kuna juba ülikooli ajal alustasin erialast tööd, on mulle üsna noore füsioterapeudina kogunenud kogemusaastaid juba üle 10-ne.
Kuni 2013-nda aastani töötasin Eestis. Olin erinevate spordiklubide ja koondiste terapeut (nt. KK Pärnu, JK Pärnu naised ja erinevad noortekoondised). Lisaks sportlastele töötasin ka kliinilises keskkonnas (TÜ Spordimeditsiini-ja taastusravi osakonnas ning Pärnus Villa Medica erakliinikus).
2014-s aasta viis mind Soome, kuna soovisin ennast erialaselt täiendada, keelt õppida ja uusi väljakutseid otsida. Soomes olin ligi 5 aastat, mille jooksul omandasin lisaks ka personaaltreeneri kutse ja läbisin meeletul hulgal erinevaid põnevaid erialakoolitusi, milledest olulisimaks pean Kinetic Control meetodit ( õppejõuks Soome mainekas omt terapeut Kari Niemi) ning TPM (The Performance Matrix)funktsionaalset testimis-ja treeningmeetodit, mille viisid läbi antud meetodi loojad ja spetsialistid Inglismaalt Lincoln Blandford ja Sarah Mottram). Suurest armastusest oma töö vastu lõin 2015 aastal Soomes ka oma ettevõtte, kus töötasin edukalt ligi 2 aastat.
2017 aasta septembris sündis meie perre pisipoiss ja töötamine jäi mõneks ajaks seljataha. Esimestel beebikuudel osalesin Soomes veel beebimassaaži -ja refleksoloogia kursusel, millest oli abi nii meie pojale kui ka minule ning mida loodan tulevikus ka siinsetele pisikestele abivajajatele pakkuda.
2018 aasta suvi ja armastus kodumaa vastu, tõi meid kõiki tagasi Eestisse.
Tahan sulle pakkuda kvaliteetseid teenuseid, individualiseeritud teraapiat ja head nõu selleks, et saaksid nautida oma elu ja harrastusi täiel rinnal.
Sinu tervis. Sinu valik.
Broneeri AegBroneeri Aeg
KarmaPhala

Füsioteraapia teenused

Füsioteraapia esmavisiit

FT hindamine ja vaevuste kaardistamine ning vastavalt sellele kliendi individuaalse tervisekaardi ja raviplaani koostamine, mis sisaldab vajadusel kõiki füsioteraapias kasutatavaid meetodeid: kinesioteipimine, manuaalteraapia, harjutusvara loomine, aparatuurne ravi.
Broneeri AegBroneeri Aeg

Füsioteraapia korduvvisiit

Eelnevalt esmavisiidi läbinud kliendile. Teenuste sisaldus vastavalt esmavisiidi käigus koostatud individuaalsele raviplaanile.
Broneeri aegBroneeri aeg

Füsioteraapia konsultatsioon

Sobib hästi kliendile, kes soovib füsioterapeudiga silmast silma konsulteerida või nõu küsida oma tervise küsimustes.
Broneeri aegBroneeri aeg

Ravimassaaž

Ravimassaaž koos lööklaineraviga on terapeutiline manuaalraviseanss, mida teostab vaid väljaõppinud füsioterapeut. Lisaks ravimassaaži võtetele kasutatakse probleemsete piirkondade peal löökraviseadet, mis läbi süvavibratsiooni (1800-3400 lööki/minutis) aitab jõuda lihase/koe pingekolleteni.
Löökravi on teraapiamaailmas laialdaselt kasutusel mitmete lihas-kõõlusprobleemide puhul, aga ka lihaste ülekoormussündroomide ja krooniliste lihaspingete leevendamisel.
Eriti hästi sobib spordikoormustest/traumadest taastujatele või füüsilist tööd tegevatele inimestele, kellel on tekkinud mingi konkreetse piirkonna valu (õlg, selg, kael jne).
Kuna löökraviseade võimaldab muuta vibratsioonisagedust ja sügavust 9 erinevas astmes, siis sobib see ka ideaalselt sundasendist tingitud lihasvaevuste leevendamiseks istuvat tööd tegevatele inimestele.

 

Broneeri AegBroneeri Aeg

Elektriravi (TENS, EMS) ja laserravi

Elektriravi (TENS, EMS) ja laserravi
Broneeri aegBroneeri aeg

Füsioteraapia e-konsultatsioon/harjutusvara koostamine

Füsioteraapia e-konsultatsioon/harjutusvara koostamine
Broneeri AegBroneeri Aeg